W jaki sposób wybrać program magazynowy dla swojej firmy?


Pobrać wersje demonstracyjną programu i zapoznać się z jej możliwościami

Brak wersji demonstracyjnej oznacza, że firma ma coś do ukrycia. Elegancki, elokwentny przedstawiciel handlowy nigdy nie zastąpi własnoręcznie wykonanego testu oprogramowania. Jeśli program jest trudny w obsłudze, instalacji, konfiguracji to bardzo możliwe, że będziemy potrzebowali nie tylko zakupić program, ale również kosztowne szkolenia i wdrożenie programu. Współczesna technika oraz doświadczenie w projektowaniu interfejsów użytkownika pozwala na stworzenie oprogramowania z intuicyjnym interfejsem, niewymagającym specjalnych szkoleń.

Zakup programu udokumentowany fakturą VAT od istniejącej firmy

Jeśli nie mamy dużego budżetu możemy zakupić tani program magazynowy, ważne jednak by zakup był udokumentowany poprawnie wystawioną i podpisaną fakturą VAT. Aby sprawdzić, czy firma faktycznie istnieje oraz czy nie zawiesiła działalności, można skorzystać z darmowej wyszukiwarki, którą udostępnia Główny Urząd Statystyczny: http://www.stat.gov.pl/regon/ (wystarczy podać NIP lub Regon firmy). Analogicznie wszystkie firmy z Unii Europejskiej, które posiadają VAT EU, można zweryfikować na stronie: http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/

Lista użytkowników oprogramowania

Okazyjna cena programu oraz brak listy firm aktualnie pracujących na oprogramowaniu może oznaczać, że zostaniemy testerami nowego, niedopracowanego produktu. Pomijając kwestie finansowe trzeba wziąć pod uwagę fakt, że jakakolwiek zmiana oprogramowania w firmie jest zwykle czasochłonna i problematyczna. Czy warto na to poświęcać swój czas - a tym bardziej kosztowny czas pracowników, jeśli nie mamy pewności, że zakupione oprogramowanie sprawdziło się w innych firmach?

Możliwość aktualizacji oraz dalszego rozwoju oprogramowania

Technologia rozwija się w błyskawicznym tempie: powstają zarówno nowe urządzenia jak i nowe wersje systemów operacyjnych. Warto sprawdzić, czy producent oprogramowania systematycznie aktualizuje produkt, tak by wspierał nowe urządzenia oraz systemy operacyjne. Kolejna kwestia to zmiany prawne oraz gospodarcze - oprogramowanie musi nadążać za aktualną sytuacją prawną i potrzebami rynku.

Wsparcie techniczne, pomoc zdalna

W dzisiejszych czasach nie trzeba jechać do siedziby firmy, aby skonfigurować program lub rozwiązać zaistniały problem. Nowoczesne narzędzia zdalnej pracy na pulpicie np. TeamViewer umożliwiają błyskawiczne, bezpieczne połączenie przez Internet i pomoc techniczną bezpośrednio na pulpicie z działającym programem. Wystarczy podać konsultantowi hasło i zezwolić na połączenie do naszego komputera - w ten sposób 2 osoby widzą i pracują na programie w siedzibie firmy. W ten sposób można bardzo szybko wdrożyć program, przeprowadzić szkolenie lub rozwiązać zaistniały problem.


Jeśli szukasz prostego programu magazynowego, spełniającego wszystkie powyższe kryteria, zapraszamy do zapoznania się z kolejnym artykułem, w którym prezentujemy Program Magazynowy LoMag:
Program Magazynowy LoMag