LoMag - czyli prosty, intuicyjny program do obsługi magazynu.


Dostosowanie konfiguracji do Twoich potrzeb

W programie LoMag obsługa cen i kontrahentów jest opcjonalna. Jeśli nie potrzebujmy obsługi kontrahentów można zaznaczyć taką opcję i wszystkie okna w programie nie będą pokazywały i wymagały wpisywania kontrahentów. Można również dostosować układ i zawartość wszystkich tabel w programie np. ukryć niepotrzebne kolumny w raporcie lub dodać własne. Jeśli potrzebujemy dokładnie opisać towar, to możemy dodać własne pola opisowe lub wyliczane kolumny liczbowe, np. waga, długość. Możemy zmieniać sposób obliczeń na dokumentach, precyzje prezentacji liczb oraz sposób liczenia wartości magazynu LIFO, FIFO.

Interfejs programu LoMag

Prosty, intuicyjny interfejs użytkownika

W programie został położony duży nacisk na łatwość obsługi. Program używa standardowych komponentów Windows: menu, paski narzędzi oraz inne typowe kontrolki. Okna programu są zaprojektowane tak, by nie szukać potrzebnych opcji - np. nad każdą tabelą mamy przyciski akcji: dodaj, edytuj, usuń itd.. Dzięki takiemu podejściu możemy bardzo szybko rozpocząć pracę bez specjalnych szkoleń.

Projektowanie własnych szablonów dokumentów oraz etykiet towarowych

Mamy również do dyspozycji wizualny edytor dokumentów, który umożliwia tworzenie własnych wydruków, np. z własnym logo. Edytor umożliwia umieszczenie kodów kreskowych dla dowolnych pól programu, np. możemy w tabeli z listą wydawanych towarów dodać kod kreskowy dla dowolnych pól tak, by potem nie wprowadzać żadnych wartości ręcznie. Na wydrukach mogą być umieszczone nawet zdjęcia towarów. Rozbudowany edytor etykiet umożliwia tworzenie złożonych etykiet o dowolnych rozmiarach, w tym również wydruk wielu małych etykiet na jednej stronie, np. 10 etykiet na jednej kartce A4 (5 rzędów po 2 etykiety). Interfejs programu LoMag

Obsługa czytników kodów kreskowych i drukarek etykiet

Rozbudowany edytor etykiet obsługuje prawie wszystkie drukarki etykiet oraz obsługiwane przez nie rozmiary etykiet. Program obsługuje zarówno stacjonarne czytniki kodów kreskowych, jak również bezprzewodowe kolektory danych. W szczególności polecamy niedrogi kolektor danych Argox Pt-20 z polskim oprogramowaniem, który można zakupić w zestawie z programem LoMag. Poniżej film, który prezentuje działanie kolektora PT-20 oraz integracji z programem Lomag:
Jeśli zainteresował Ciebie program LoMag pobierz w pełni funkcjonalną wersję programu do testów:

Kliknij tutaj, aby pobrać program LoMag

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym, jak kody kreskowe mogą ułatwić pracę w magazynie, zapraszamy do zapoznania się z kolejnym artykułem:
Wykorzystanie kodów kreskowych w magazynie